ساندویچ پانل در خانه‌های مسکونی

توسط روابط عمومی

ساندویچ پانل در خانه‌های مسکونی

نياز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن و ضرورت استفاده از روش‌ها و مصالح جدید به منظور افزایش سرعت ساخت، سبک‌سازی، افزایش عمر مفید و نیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است. حل مشکلاتی نظیر زمان طولانی اجرا عمر مفید کم و یا هزینه زیاد اجرای ساختمان‌ها نیازمند ارائه‌ی راهکارهایی به منظور استفاده عملی از روش‌های نوین و مصالح ساختمانی جدید جهت کاهش وزن و کاهش زمان ساخت، دوام بیشتر و نهایتا کاهش هزینه اجراست. سبک‌سازی یکی از مباحث نوین در علم ساختمان است که روزبه‌روز در حال گسترش و پیشرفت می‌باشد. این فن‌آوری عبارت است از کاهش وزن تمام شده ساختمان با استفاده از تکنیک‌های نوین ساخت مصالح جدید و بهینه‌سازی روش‌های اجرا، کاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه زمان و انرژی زیان‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل می‌رساند. یکی از روش‌های سبک‌سازی ساختمان‌ها کاهش وزن تیغه‌های باربر است که به کمک پانل‌های ساندویچی انجام می‌گيرد.

ساندویچ پانل‌ها علاوه بر مزایای گفته شده در بالا، ویژگی منحصر به فردی عایق بودن در مقابل سرما و گرما نیز می‌باشند. این ویژگی می‌تواند باعث کاهش مصرف انرژی برای سرد یا گرم کردن ساختمان شود. البته مواد مختلفی به عنوان عایق در ساندویچ پانل استفاده می‌شوند که هم کدام دارای مزایا و معایب خود هستند. از مهم‌ترین این مواد می‌توان به پلی‌استایرن اشاره کرده که همان یونولیت است دارای خواص عایقی خوب می‌باشد ولی در مقابل حرارت بالا و آتش‌سوزی مناسب نمی‌باشد در مقابل ماده عایق پلی اورتان نه تنها از نظر انتقال گرما بهتر می‌باشد در مقابل توانایی تحمل آتش‌سوزی بیشتری را دارد ولی ساندویچ پنل پلی اورتان هم به خاطر مواد اولیه و هم روش تولید از قیمت تمام شده بیشتری نسبت به ساندویچ پانل پلی‌استایرن برخودار است.

ساندویچ پانل در خانه‌های مسکونی

شرکت نوردکاران غرب‌پانل ساندویچ پانل از هر دو نوع پلی‌استایرین و پلی اورتان را تولید و به صورت مستقیم عرضه می‌کند. نکته قابل توجه در ساندویچ پانل‌های تولیدی غرب‌پانل استفاده از ورق‌های گالوانیزه رنگی فولاد مبارکه می‌باشد که در بین تمامی ورق‌های فولادی موجود در کشور از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات فنی، اندازه‌ها، رنگ و قیمت ساندویچ پانل با شماره‌های مندرج در صفحه‌ی تماس با ما تماس حاصل فرمایید، کارشناسان فروش آماده پاسخ‌گویی و ارائه خدمات می‌باشند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

5/5 stars (1 Stimme)

بازگشت به لیست بلاگ

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 8 و 5 را محاسبه نمایید.