ساندویچ پانل مخصوص سردخانه

سردخانه و اتاق سرد

در ساخت سردخانه عایق بودن دیوار و سقف آن برای ایجاد محیط با دمای پایین به صورت ثابت شرط اصلی می‌باشد. ساندویچ پانل با عایق پلی اورتان برای این منظور بهترین گزینه می‌باشد. پلی اورتان حتی با ضخامت حدود ۱۵ سانتی‌متر می‌تواند بهترین عایق باشد. به همین خاطر ما با استفاده از مواد با کیفیت، بهترین ساندویچ پانل مناسب سردخانه را به صورت کانتینیوز تولید و عرضه می‌نماییم. ساندویچ پانل سردخانه ای غرب‌پانل مطابق با استانداردهای روز دنیا و در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و اقتصادی براساس درخواست مشتری تولید می‌شود.

ساندویچ پانل‌های غرب‌پانل با انعطاف‌پذیری بی‌نظیر برای طیف وسیعی از کاربردهای سردخانه‌ای، چه برای انبارهای سردخانه و مراکز توزیع، چیلرهای خنک‌کننده بسیار بزرگ/ فریزر، یخچال و چه فقط برای کنترل محیط محدود هر سازه ارایه می‌گردد. ساندویچ پانل غرب‌پانل از جنس فلز هستند که از پلی‌استایرن و پلی اورتان به‌ عنوان عایق هسته‌ای استفاده می‌شود. این پانل‌های سردخانه‌ای را می‌توان برای دیوارهای سردخانه (دیوارهای خارجی، دیوارهای داخلی و پارتیشن)، سقف‌ها، طبقه‌ها یا درها در ساخت و ساز جدید استفاده کرد. پانل‌های غرب‌پانل از ورق‌های گالوانیزه رنگی با استاندارد JIS G 3312 تولید می‌شوند.

تاسیسات سردخانه نه تنها باید از نظر حرارتی عایق‌بندی شوند، بلکه باید قادر به کنترل باکتری‌ها، گریس یا گرد و غبار نیز باشند. پانل‌های سردخانه‌ای ما برای سیستم‌های سازه‌ای فلزی غذا، گوشت عالی هستند.

چرا ساندویچ پانل سردخانه ای از فوم پلی اورتان ساخته می‌شود؟

پلی اورتان (PU) نوعی فوم عایق است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد که از ترکیب پی یول و ایزوسیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور ساخته می‌شود و مزایای بهتری نسبت به نوع پلی استایرن دارد. ساندویچ پانلی که از عایق پلی اورتان ساخته شده باشد قابلیت ماندگاری در درجه هوای ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد را نیز دارد.

ساندویچ پانل پلی اورتان در مقایسه با ساندویچ پانل پلی استایرن، عایقی بهتری است بنابراین برای ساخت سردخانه با دیوارهای نازک‌تر بهتر می‌باشد. همچنین در ساخت ساندویچ پانل پلی اورتان، عایق پلی اورتان به صورت مسقیم بدون هیچ نوع چسبی به ورق‌های فلزی می‌چسبند و در طول زمان پایدار هستند. در صورتی که در ساندویچ پانل پلی استایرن از چسب برای چسباندن عایق استفاده می‌شود که به مرور زمان و تحت شرایط محیط ممکن است کنده شود.

مشاوره و پیش‌فاکتور ساندویچ پانل PU

نحوه انتخاب ساندویچ پانل برای سردخانه

کاربرد ساندویچ پانل پلی اورتان با توجه به خصوصیات ویژه آن برای سردخانه مناسب می‌باشد. نوع ساندویچ پانل باید نسبت به کاربرد و نوع نیاز، شرایط آب و هوایی و بودجه انتخاب شود. ساندویچ پنل PU انتخاب مناسبی برای سردخانه‌های صنعتی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی اتس. ولی با توجه به قیمت بالاتر ساندویچ پانل پلی اورتان استفاده از آن برای سقف سوله‌های نگهداری مواد دیگر گزینه‌‌ای اقتصادی نیست. ساندویچ پانل PU با توجه به ضریب عایقی بالا در درازمدت با صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارای صرفه اقتصادی می‌باشد.

ضخامت عایق میانی ساندویچ پانل پلی اورتان باید براساس میزان عایقی موردنیاز تعیین گردد. برای سردخانه هر چه قدر ضخامت عایق بیشتر باشد نتیجه مطلوب‌تری حاصل می‌شود.

فولادغرب مرکز تخصصی تولید و فروش ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه ای

قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای به خاطر نوسانات شدید ورق و مواد اولیه به صورت روزانه تغییر می‌کند. به غیر از این موارد قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل به فاکتورهای زیادی وابسته است و نمی‌توان قیمت مشخص یا تقریبی بدون انجام محاسبات ارائه کرد. این فاکتورها باید توسط کارشناس فروش بر اساس نوع کاربرد سازه، شرایط محیطی و بودجه تعیین گردند. این فاکتورها عبارتنداز

 1. جنس ورق: ورق رو و زیر می‌تواند گالوانیزه، رنگی، آلوزینک، استیل و یا آلومینیوم باشد.
 2. ضخامت ورق: با افزایش ضخامت ورق وزن و قیمت ساندویچ پانل افزایش می‌یابد. غالبا ورق زیر را نازکتر از ورق رو انتخاب می‌کنند.
 3. رنگ ورق: برای سردخانه غالبا سفید انتخاب می‌شود.
 4. ضخامت عایق: عایق ضخیم‌تر موجب افزایش خاصیت عایقی در برابر سرما و گرما خواهد بود. ایده‌آل ترین ضخامت برای سردخانه ۱۵ سانتی‌متر می‌باشد.
 5. دانسیته عایق: افزایش دانسیته عایق نیز بهتر شدن خاصیت عایقی می‌شود.

همچنین متراژ ساندویچ پانل سردخانه ای تولید شده به خاطر همپوشانی پانل‌ها از متراژ موردنیاز بیشتر خواهد بود.

برای مشاوره تماس بگیرید

021-22010971

همواره یکی از مهم‌ترین عوامل مدنظر برای سردخانه‌ها حفظ دمای پایین در سردخانه و قابلیت تنظیم دما در آن می‌باشد تا از اشیا داخل مراقبت به عمل آید. سردخانه‌ها اغلب در کارخانه‌های تولید مواد غذایی، دارویی، بیمارستان‌ها و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل برای سردخانه‌ها به علت خصوصیات مفید خود کاربرد خوبی دارد که به علت ضریب انتقال حرارت پایین ساندویچ پانل، دمای درونی سردخانه را به راحتی در مقدار معینی ثابت نگه می‌دارد.

سردخانه‌ها معمولا در دو نوع کوتاه‌مدت و بلند‌مدت کاربری دارند. این نوع نام‌گذاری بر اساس میزان دمای داخلی آن‌ها و زمان حفظ هر محصول است. سردخانه کوتاه مدت دمایی بین ۱ تا ۴ درجه سانتی گراد دارد. در این نوع سردخانه‌ها محصولات را حداکثر ۱۵ روز نگه‌داری می‌کنند و برای مواد غذایی همچون میوه و سبزی و لبنیات استفاده می‌گردد.

مواد غذایی را می‌توان به شکل آهسته یا سریع منجمد کرد. در روش انجماد آهسته، مواد موردنظر را در فضایی با دمای پایین قرار می‌دهند تا آرام آرام منجمد شوند. برای انجماد سریع نیز راه‌های مختلفی وجود دارد که عبارتنداز تماس مستقیم محصول با ماده منجمدکننده، تماس غیرمستقیم محصول با ماده منجمدکننده و عبور جریان هوای سرد شدید. جریان هوای سرد و شدید معمولا درون یک تونل مخصوص انجام می‌گیرد که تونل انجماد نام دارد. در این روش دما تا منفی ۴۰ درجه کاهش می‌یابد.

سردخانه بالای صفر به عنوان پیش‌سردکن برای محصولات پروتئینی، تونل لبنیات، نگهداری میوه و سبزیجات استفاده می گردد در حالیکه تونل انجماد برای نگهداری محصولات پروتیینی، شوک فریزر، نگهداری بستنی و شکلات، نگهداری محصولات منجمد بیشتر استفاده می گردد. نوع ایزولاسیون بدنه در هر دو نوع سردخانه معمولا توسط ساندویچ پانل انجام می‌گیرد.

روند کنترل کیفی، بسته بندی و بارگیری ساندویچ پانل سردخانه ای

برای شرکت نوردکاران غرب‌پانل رضایت مشتری اولویت اول می‌باشد. از این رو ما با راه‌اندازی خطوط تولید جدید و بکارگیری افراد فنی و متخصص کیفیت محصولات خود را بالا می‌بریم. ما در تولید، کنترل کیفیت ساندویچ پانل سردخانه ای تولید شده و بسته‌بندی صحیح و ارسال دقت می‌کنیم تا محصولی که به دست شما می‌رسد مطابق با درخواست شما باشد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر، قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای و یا دیگر سوالات فنی با شماره 02122010971 تماس بگیرید.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در سردخانه

 • ساندویچ پانل در برابر رطوبت و آب عایق است.
 • مواد استفاده شده در ساندویچ پانل به ویژه ساندویچ پانل پلی اورتان غیرقابل تجزیه است.
 • عدم توانایی نفوذ حشرات از ساندویچ پانل.
 • ساندویچ پانل غیرقابل اشتعال است و در برابر آتش رفتار خاصی دارد.
 • ساندویچ پنل‌ها قابلیت تحمل بارهای بسیار سنگین را دارد.
 • پانل‌ها قابل شستشو هستند.
 • خاصیت آنتی باکتریال در ساندویچ پانل سبب امکان ایزولاسیون داخلی سردخانه‌ها می‌شود.
 • نصب آسان، سبب افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.
 • تولید در متراژ بالا سبب کاهش نقاط نصب و نقاط اتصال می‌گردد.

شرایط و ضوابط

طبق آیین‌نامه ملی ساختمان، در بخش اجزای ساختمان سردخانه اولین نکته مورد بحث، عایق حرارتی و رطوبتی می باشد. شرایط عایق حرارتی و رطوبتی طبق‌بندی‌های زیر است:

 • مقاوم در برابر نفوذ بخار آب و آب جهت جلوگیری از رشد میکروب‌ها و کاهش کیفیت محصولات،
 • انعطاف و شکل‌پذیری استاندارد،
 • داشتن استحکام در برابر فشار،
 • دوام مصالح استفاده شده در ساختمان به دلیل حجم بالای محصولاتی که در سردخانه قرار می‌گیرد و جلوگیری از زیان خرابی محصولات،
 • عایق‌های بدون بو جهت جلوگیری از بو گرفتن محصولات درون سردخانه،
 • تجزیه نشدن مصالح از نظر شیمیایی در دمای بسیار پایین،
 • غیرقابل نفوذ برای حشرات و جانوران،
 • غیرقابل اشتعال باشد،
 • امکانات لازم برای تمیز نگه داشتن محیط داخلی سردخانه و تونل انجماد.