اتاق تمیز

آزمایشگاه و اتاق تمیز

 

مشاوره ساخت اتاق تمیز

ساندویچ پانل بهترین گزینه برای ساخت اتاق تمیز یا کلین روم می‌باشد. پروفایل ساندویچ پانل کلین روم برای شستشوی بهتر از نوع کاملا صاف بدون نورد می‌باشد. چفت و بست ساندویچ پانل باید به گونه‌ای باشد که از ورود گرد و غبار جلوگیری شود. غرب‌پانل با راه‌اندازی خط تولید جدید پلی اورتان کانتینیوز، ساندویچ پانل مخصوص کلین روم با بالاترین کیفیت تولید می‌کند.

ساندویچ پانل کلین روم بدلیل صاف بودن سطح ورق آن امکان تجمع گرد و خاک و باکتری بر روی آن به حداقل رسیده و در ضخامت‌های ۴ الی ۱۵ سانتیمتر با دو رو ورق آلوزینک یا دو رو ورق گالوانیزه با ضخامت ورق ۰٫۵ یا ۰٫۷ میلی‌متر جهت اتاق عمل بیمارستان، کارگاه تولید دارو، کارخانه تولید واکسن، کارگاه مواد غذایی، آزمایشگاه و کارگاه تولید تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابعاد ساندویچ پانل کلین روم پیچ مخفی

پروفایل ساندویچ پانل PU دیواری
عرض 1080 mm
عرض مفید 1000 mm
طول 2 - 13 m
ضخامت عایق 5 - 20 cm
ضخامت ورق 0.35 - 0.80 mm
نوع ورق ورق گالوانیزه، رنگی، آلوزینک، استیل
دانسیته فوم kg/m3

ابعاد ساندویچ پانل کلین روم دیواری

پروفایل ساندویچ پانل PU دیواری
عرض ورق خام 1200 mm
عرض مفید 1020 mm
طول 2 - 13 m
ضخامت عایق 5 - 20 cm
ضخامت ورق 0.35 - 0.60 mm
نوع ورق ورق گالوانیزه، رنگی، آلوزینک، استیل
دانسیته فوم kg/m3

ساندویچ پانل کلین روم چیست؟

ساندویچ پانل کلین روم با لایه میانی پلی اورتان ساخته می‌شود. پلی اورتان (PU) نوعی فوم عایق است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد که از ترکیب پلی‌یول و ایزوسیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور ساخته می‌شود. تفاوت اصلی ساندویچ پانل کلین روم با دیگر ساندویچ پانل‌ها، نوع پروفایل می‌باشد که جهت تمیز کردن راحت‌تر کاملا صاف می‌باشد.

ساندویچ پانل کلین روم با ضخامت ۴ الی ۱۵ سانتی‌متر، ورق سفید رنگ و اندازه‌های سفارشی تولید می‌گردد. ساندویچ پانل‌ کلین روم از ۳ لایه تشکیل می‌شود، برای لایه‌ی بیرونی و داخلی از ورق‌های فلزی و فوم عایق پلی اورتان برای لایه میانی به کار برده می‌شود. فوم داخلی از جنس پلی اورتان با دانسیته ۳۸ الی ۴۲ کیلوگرم بر مترمکعب می‌باشد.

مشاوره و پیش‌فاکتور ساندویچ پانل PU

بهترین ساندویچ پانل برای کلین روم کدام است؟

کاربرد ساندویچ پانل پلی اورتان با توجه به خصوصیات ویژه آن متنوع می‌باشد. نوع ساندویچ پانل باید نسبت به کاربرد و نوع نیاز، شرایط آب و هوایی و بودجه انتخاب شود. ساندویچ پنل PU انتخاب مناسبی برای صنایع شیمیایی، کارخانجات مواد غذایی و کشاورزی هستند. ولی با توجه به قیمت بالاتر ساندویچ پانل پلی اورتان استفاده از آن برای سقف سوله‌های نگهداری دام و طیور گزینه‌‌ای اقتصادی نیست. ساندویچ پانل PU با توجه به ضریب عایقی بالا در درازمدت با صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارای صرفه اقتصادی می‌باشد.

ضخامت عایق میانی ساندویچ پانل پلی اورتان باید براساس میزان عایقی موردنیاز تعیین گردد. الزاما استفاده از ضخامت بالا نمی‌تواند نتیجه مطلوب را حاصل کند. در شرایطی که بخواهیم از پانل به جای ورق سقف شیروانی استفاده کنیم.

فولادغرب مرکز تخصصی تولید و فروش ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل کلین روم

قیمت ساندویچ پانل کلین روم به خاطر نوسانات شدید ورق و مواد اولیه به صورت روزانه تغییر می‌کند. به غیر از این موارد قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل به فاکتورهای زیادی وابسته است و نمی‌توان قیمت مشخص یا تقریبی بدون انجام محاسبات ارائه کرد. این فاکتورها باید توسط مهندس متخصص بر اساس نوع کاربرد سازه، شرایط محیطی و بودجه تعیین گردند. این فاکتورها عبارتنداز

  1. نوع پروفایل: سقفی یا دیواری
  2. جنس ورق ورق رو و زیر می‌تواند گالوانیزه، آلوزینک، استیل و یا آلومینیوم باشد. برای کاهش قیمت ساندویچ پانل می‌توان ورق زیر را کاغذ فویل دار ضدآب نیز انتخاب کرد.
  3. ضخامت ورق ها: با افزایش ضخامت ورق وزن و قیمت ساندویچ پانل افزایش می‌یابد. غالبا ورق زیر را نازکتر از ورق رو انتخاب می‌کنند.
  4. رنگ ورق ها: ورق رو که در واقع قسمت داخلی می‌باشد غالبا سفید انتخاب می‌شود.
  5. ضخامت عایق: عایق ضخیم‌تر موجب افزایش خاصیت عایقی در برابر سرما و گرما خواهد بود.
  6. دانسیته عایق: دانسیته عایق بر اساس نوع کاربری انتخاب می‌شود.

همچنین متراژ ساندویچ پانل تولید شده به خاطر همپوشانی پانل‌ها از متراژ سازه بیشتر خواهد بود.

برای مشاوره تماس بگیرید

021-22010971

روند کنترل کیفی، بسته بندی و بارگیری ساندویچ پانل کلین روم

شرکت نوردکاران غرب‌پانل همواره رضایت مشتری را به عنوان اصلی‌ترین خط مشی خود قرار داده است. در تمام سال‌های فعالیت غرب‌پانل رضایت مشتریان سرمایه‌ی ما و تضمین‌کننده فعالیت و گسترش آن بوده است. از این رو ما با راه‌اندازی خطوط تولید جدید و استخدام و بکارگیری افراد فنی و متخصص تحصیل کرده کیفیت محصولات خود را بالا می‌بریم. ما در تولید، کنترل کیفیت ساندویچ پانل تولید شده و بسته‌بندی صحیح و ارسال دقت می‌کنیم تا محصولی که به دست شما می‌رسد مطابق با درخواست شما باشد.

پروسه‌ی خرید ساندویچ پانل از سفارش اولیه تا تحویل آن پروسه‌ای زمان‌بر می‌باشد که شرکت غرب‌پانل با استفاده از سیستم‌های مدیریت تولید و فروش و پرسنل آموزش‌دیده این زمان را کاهش داده است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر، قیمت ساندویچ پانل و یا دیگر سوالات فنی با شماره 02122010971 تماس بگیرید.

ساندویچ پانل آزمایشگاه و اتاق تمیز

ساندویچ پانل‌های غرب‌پانل برای اتاق‌های تمیز و ساختمان‌ها انعطاف‌پذیری لازم را برای طراحان، پیمانکاران و صاحبخانه‌ها فراهم می‌آورد تا ساختمان‌ها یا اتاق‌هایی بسازند که بتوان آن‌ها را در استاندارد تمیزی بالا نگه داشت.

اتاق نگهداری داروها با دمای کنترل‌شده برای انبار کردن داروهای حساس به دما باید در محدوده مشخصی از درجه حرارت نگه داشته شود تا از کاهش اثر یا زمان ماندگاری دارو جلوگیری شود.

سازمان تنظیم مقررات محصولات دارویی و سلامت گزارش می‌دهد که افزایش دما به میزان بالاتر از حد مطلوب، بحرانی‌ترین نقص در انبارهای دارو است. تجاوز از دما در فضای عملیاتی بر کیفیت محصول اثر می‌گذارد و نه شرایط کلی محیط.

پانل‌های اتاق تمیز غرب‌پانل یکی از انواع پانل‌های ساختمانی عایق‌بندی‌شده و استاندارد ما است که ویژگی‌های سازه‌ای و حرارتی قابل اندازه‌گیری را فراهم می‌آورد. این پانل‌ها اکنون با ورقه‌ها و پوشش‌هایی طراحی و تولید می‌شوند که سطوح صاف و همواری دارند، گرد و غبار را جذب نمی‌کنند، در برابر فرسودگی و خوردگی مقاوم‌اند و شستشو و تمیزکاری مداوم را تاب می‌آورند. پلاستیزول و فولاد ضد زنگ پوشش‌های رایج مورد استفاده بر روی عایق هستند.

علاوه بر این، سیستم اتصال ساندویچ پنل غرب‌پانل شکاف‌ها را بهینه‌سازی می‌کند تا در محل‌های جمع‌شدن گرد و غبار یا کثیفی، درزها را به حداقل برساند.

در طی ۱۰ سال اخیر، غرب‌پانل سیستم ساخت پنل عایق پیشرفته‌ای با مقادیر R بالا ایجاد کرده است. این ساندویچ پانل‌های اتاق تمیز بازدهی گرمایی فوق‌العاده‌ای دارند، نصب آن‌ها ساده است و نرخ هزینه به R در آن‌ها کمتر از تمام محصولات پنلی مشابه است. شما با استفاده از محصولات ساندویچ پنل غرب‌پانل، برای امروز و فردای خود پس‌انداز می‌کنید.

ساندویچ پانل‌های EPS غرب‌پانل در ضخامت‌هایی متنوع از 5 تا 25 سانتی‌متر تولید می‌شوند. این اندازه‌های مختلف، اجازه دستیابی به مقادیر مشخص R و K برای کاربری مورد نظرتان را می‌دهد. خط ورق‌سازی پیوسته غرب‌پانل می‌تواند پانل‌هایی با طول‌های دلخواه و مقاومت‌های مورد نیاز برای هر نوع کاربری تولید کند.

کاربردهای این پانل‌ها شامل سردکننده‌ها/فریزرهای بزرگ و صنعتی، انبارهای سرد، فرآوری و ذخیره مواد غذایی، ذخیره و حمل و نقل گل و گیاه، مواد دارویی و اتاق‌ها یا ساختمان‌هایی می‌شود که تمیزی در آن ضروری است. چنانچه به هر یک از پانل‌های عایق دیوار، کف یا سقف نیاز داشته باشید، غرب‌پانل می‌تواند ابزار ساخت دلخواه و ایده‌آل شما را فراهم آورد.

اتاق تمیز چیست؟

یک فضای محافظت شده در مقابل انواع آلودگی ها است، که محصولات و یا خدمات حساس به آلودگی در آن تولید و انجام می شوند که در صنایع داروسازی، پزشکی (مانند اتاق های جراحی)، تولید مواد غذایی، میکروالکترونیک و مانند آن کاربرد دارد.

یکی از گزینه‌های مناسب برای ساخت اتاق‌های تمیز، استفاده از ساندویچ پانل برای دیوار و سقف می‌باشد.