اشتباهات رایج در خرید ساندویچ پانل سقفی

توسط روابط عمومی

اشتباهات رایج در خرید ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی، پانلی متشکل از دو لایه فلزی یا ماده محکم دیگر که لایه‌ی عایق را در بر گرفته‌اند. ساندویچ پانل‌های سقفی ساختمانی دارای مزایای زیادی هستند و با کمترین تعداد نفرات قابل نصب هستند بخواهیم سادگی را کنار بگذاریم، مردم همچنان هنگام خرید ساندویچ پانل سقفی اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند و قصد داریم در این مطلب به برخی از این اشتباهات نگاهی بیندازیم.

ساندویچ پانل سقفی: تفصیل اشتباهات

پنج اشتباه معمول که هنگام خرید ساندویچ پانل سقفی رخ می‌دهد در ذیل آورده شده است.

  • عدم حصول اطمینان از سازگار بودن نگه‌دارنده‌ها -به‌کار بردن مدل نادرستی از نگه‌دارنده می‌تواند و حتما منجر خواهد شد که ساندویچ پانل در جای خود شل شود و/یا سبب واکنش منفی میان انواع ناسازگار فلزِ به‌کار رفته در نگه‌دارنده و پانل سقفی شود. حصول اطمینان از خرید نوع مناسب نگه‌دارنده و به شکلی ‌ساده انتخاب نکردن هر آنچه را که مناسب به نظر می‌رسد حائز اهمیت است.
  • انتخاب رنگ نامناسب ساندویچ پانل‌ها - در پاره‌ای مواقع امکان دارد گرمایی که لایه برونی ساندویچ پانل جذب می‌کند -و تفاوت دمایی میان لایه بیرونی و داخلی- به اندازه کافی زیاد باشد که در کل ساند پانل‌ها تنش ایجاد شود. این ایراد با استفاده از رنگ نامناسب برای لایه بیرونی، یعنی رنگی که به جای بازتاب گرما، آن را جذب کند، ممکن است بدتر هم شود. مطمئن شوید در وهله نخست رنگ لایه بیرونی پانل را به‌درستی گزینش کنید.
  • توجه نکردن به راهنمایی تولید کننده در خصوص نحوه نصب ساندویچ پانل - بدین منظور که ساندویچ پانل سقفی به‌عنوان عایق، هدفش را در قالب مانعی کارآمد در برابر آب و هوا به منصه ظهور رساند، کیفیت نصب‌شان مهم است. برخی از تولید‌کنندگان از سیستم‌های نصب مخصوصی استفاده می‌کنند که شرح آن می‌تواند خیلی مفصل باشد. برای مثال، توجه نکردن به دستور‌العمل نصب تولید‌کننده و خریداری هرگونه درزگیر یا واشرهای کهنه یقیناً سبب شکست در انجام اینکار و بدتر شدن شرایط می‌شود.
  • لحاظ نکردن انبساط/انقباض ساندویچ پانل ها -ماهیت ساخت ساندویچ پانل‌ها بدین معنی است که نسبت به سایر مواد ساختمان همچون سنگ و چوب، در برابر انبساط و انقباض آسیب‌پذیرتر هستند. باید این مقدار از تحرک در طراحی کلی مد نظر قرار بگیرد، زیرا که بر اندازه و نقاط اتصال بین ساندویچ پانل‌ها تأثیر ‌گذار است. انجام ندادن اینکار نیز سبب ناکارآمد شدن کل سیستم ساندویچ پانل می‌شود. اگرچه این مشکل با ساندویچ پانل های با عایق پشم سنگ به حداقل خود می رسد. برای اطلاعات بیشتر درمورد ساندویچ پانل های پشم سنگ به این مقاله مراجعه کنید: پشم سنگ چیست؟
  • خرید پانل ساندویچی دارای ارزش ضریب عایقی نامناسب -از آنجایی که پانل‌های ساندویچی تا ۹۰٪ بیش از سایر سقف‌بندی‌ها و مواد مرسوم در برابر هوا عایق ایجاد می‌کنند، به همین دلیل در برخی مواقع توانایی عایق‌بندی‌شان اغراق‌آمیز جلوه می‌نماید و مشتری پانل‌هایی را می‌خرد که دارای مقدار عایقی نامناسب است. مطمئن شوید پیش از خرید، برای معین ساختن مقدار عایقی مناسب برای پانل‌هایتان، مشاوره نزدیکی با تولید‌کننده داشته باشید.

ساندویچ پانل‌های سقفی در حال ایجاد انقلابی در مشاغل ساختمان‌سازی در ایران هستند. اما بدین خاطر که خیلی سر راست و ساده به نظر می‌رسند در غالب موارد سبب مخفی ماندن ملاحظاتی می‌شود که نباید هنگام خریدشان برای استفاده در منزل یا محیط شغلی از نظر دور داشت یا به فراموشی سپرد. جهت کسب آگاهی بیشتر راجع به ساندویچ پانل‌های سقفی می‌توانید با کارشناسان فروش ساندویچ پانل سقفی در شرکت نوردکاران غرب‌پانل گفت‌و‌گو کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4/5 stars (1 Stimme)

بازگشت به لیست بلاگ

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 6 و 3 را با هم جمع نمایید.