راهنمای مصالح عایق‌کاری ساختمان

توسط روابط عمومی

مصالح عایق‌کاری ساختمان‌ها

عایق مناسب برای ساختمان تجاری شما کلید موفقیت اقتصادی است. امروزه داشتن عایق مناسب برای ساختمان یک قانون نیز است. بنابراین از دیدگاه‌های مختلف مهم است که شما از انتخاب‌های عایقی که دارید مطلع بوده و یک یا چند موردی که به نیاز‌های شما بهتر پاسخ می‌دهند را انتخاب کنید. ما قرار است که در زیر برخی از محبوبترین و مقرون به صرفه‌ترین انواع مواد عایق ساختمان‌ّ‌های تجاری را توضیح دهیم تا برای گرفتن تصمیمی مطلع به شما کمک کند.

راهنمای مختصر عایق ساختمان‌های تجاری

عایق ساختمان اشکال گوناگی دارد و دانستن اینکه هرکدام چه هستند مهم است. در اینجا تعدادی از محبوبترین و بهینه‌ترین‌ها آمده است.

بتن

بیایید با یک ماده‌ی قدیمی شروع کنیم که هنوز هم در دنیای جدید کاربرد‌های بی‌شماری دارد. بتن اغلب در ساخت‌وساز ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود و این تنها به دلیل مقرون به صرفه بودن و استحکام بالایش نیست بلکه به این خاطر است که در نگه داشتن گرما در داخل و سرما در خارج به خوبی عمل می‌کند. همچنین، برای حشرات غیرقابل نفوذ بوده و در صورت خیس شدن مانند فایبرگلاس‌ها پوسیده و یا بی‌اثر نمی‌شود.

عایق اسپری فوم

با اسپری فوم شما قادر خواهید بود که عایق‌کاری را برای هر درز و شکافی انجام دهید. انتخابی فوق‌العاده و مقرون به صرفه با مقدار R بالا است. هرچند به دلیل شکل و خصوصیاتش در هر جایی قابل استفاده نیست. همچنین ممکن است بی عیبی خود را در طول زمان از دست بدهد و نیاز باشد در مقطع‌هایی دوباره کار شود.

عایق فایبرگلاس

این نوع عایق ممکن است برای اغلب صاحبان خانه آشنا باشد ولی همچنین می‌تواند مصارف تجاری بی‌شماری داشته باشد. بسته به نوع ساختمان تجاری که می‌خواهید عایق‌کاری کنید، عایق فایبرگلاس ممکن است دقیقاً چیزی باشد که مهندسان توصیه می‌کند. مقرون به صرفه، به طور مناسبی بهینه است و به آسانی نصب می‌شود. اگر نکته منفی‌ای وجود داشته باشد این است که فایبر‌گلاس در صورت خیس شدن خاصیتش را از دست می‌دهد.

ساندویچ پانل

اگر دارید تجارت خود را از پایه می‌سازید به خودتان مدیونید که تحقیق کنید که آیا باید ساخت‌و‌ساز با ساندویچ پانل را استفاده کنید یا خیر. ساخت ساختمان با استفاده از ساندویچ پانل موجب ذخیره زمان و پول برای شما می‌شود و در عین حال به دلیل توانایی عایقی فوق‌العاده این پنل‌ها از ابتدای کار در مسیر مصرف انرژی خود قدم درستی برداشته‌اید.

نوع مناسب عایق برای ساختمان تجاری شما به تعدادی فاکتور از کاربری و نوع ساختمان گرفته تا بودجه شما بستگی دارد. با کارشناسان غرب‌پانل مشاوره کنید تا در مورد عایق ساختمان‌های تجاری بیشتر بیاموزید و بدانید که آیا ساندویچ پانل برای سرمایه‌گذاری تجاری شما مناسب هستند یا خیر.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0/5 stars (0 Stimmen)

بازگشت به لیست بلاگ

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 4 و 1 را با هم جمع نمایید.